Не са известни подробности за Bubarstvo

Дамите в селското стопанство: Христина и Даниела Попови

Проекти за създаване на нови и реконструиране на стари маточни и промишлени черничеви насаждения;

Бубарникът трябва да е отдалечен от сметище/торище, складове за синтетични торове или препарати, както и от предприятия, отделящи токсични вещества.

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Борис Джонсън назова три стъпки за победата на Украйна

Направо към съдържанието Главно меню Главно меню

Ругуновец (Поликастро) · Ада тепе (Неа Сиракио) · Аматово (Аспрос) · Арджан (Кастро) · Баялци (Платания) · Беглерия (Ксиролакос) · Вардаровци (Аксиохори) · Вардино (Лимнотопос) · Гавалянци (Валтуди) · Драгомирци (Вафиохори) · Ересели (Пондоираклия) · Казаново (Котили) · Коджа Омерли (Херсотопи) · Колибите (Иринико) · Крастали (Корона) · Мачуково (Евзони) · Неа Кавала · Ореховица (Певкодасос) · Ситария · Смол (Микро Дасос) · Спанчово (Латомио) · Чидемли (Метаморфоси)

Изкупуването е гарантирано от Научния център по бубарство – Враца

Подкаст

Работническо-мениджърската приватизация (РМД) на единственото в България търговско дружество, монополист по отношение на свилоточенето – фирмата „Свила” в гр. Хасково – е довела до загуба на всякакъв контрол от страна на държавата по преработката на пашкулите, без която, както е известно, се обезсмисля и самото производство на пашкули, се казва в анализ на настоящата ситуация в сектора, изготвена от Науичния център по бубарство – Враца.

При стадия „яйце“ се извършва формиране и развитие на зародиша.

Главните фактори, които ограничават възраждането и развитието на този подотрасъл са липсата на частна компания, която да изкупува по-големи количества пашкули от производителите, както и липсата на целева субсидия за този подотрасъл. Бубарството, при създаване на съответните условия, би могло да осигурява добри доходи на фермерите, и то в райони, където възможностите за доходи от друга селскостопанска продукция са силно ограничени.

Във връзка със затваряне на цикъла при производството на пашкули и сурова коприна в станцията функционират и цехове за първична преработка на пашкулите, свилоточене, пресукване, избелване и боядисване на коприната Бубарство и производство на готови изделия както от чиста коприна, така и в съчетание с други естествени влакна (памук, лен, вълна).

Със създаването на свилоточената промишленост в Свиленград, Харманли и Хасково, която преработва цялото пашкулено производство от края, цената на пашкулите се увеличава чувствително и се стабилизира.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Не са известни подробности за Bubarstvo”

Leave a Reply

Gravatar